راد دُخت

کانون عفاف و حجاب

راد دُخت

کانون عفاف و حجاب

حجاب برای زنان از ضروریات دین اسلام است. واجب بودن حجاب از نظر قرآن، سیره و سنت پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) و نیز به حکم عقل و اجماع رأی فقها و علمای اسلام امری ثابت است. واژه حجاب7 بار در قرآن کریم آمده است و معنای کلمه در این هفت مورد چیزی است که از هر جهت مانع دیده شدن چیز دیگری شود. در قرآن، حدود 4 آیه به واجب بودن حجاب دلالت دارد اما در مورد حفظ عفت و پاسداری از حریم آن، بیش از 10 آیه در قرآن وجود دارد.
منبع(کتاب پرنیان - نوشته محمد رضاخانی - ناشر موسسه عماد)

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

raddokht-54

بچه‌های کوچه‌ آب و جارو آورده‌اند، طاق نصرت‌ را عَلَم کرده‌اند، ریسه‌ها را سر انداخته‌اند... امان از این کوچه‌ها وقتی مهیّای حضور بشوند.
حضرتِ دلبر! بیا و امسال، ما را نه، این کوچه‌های آراسته‌ی بی‌تاب را دستِ خالی بازنگردان؛ به قدومی، ردّپایی، کرشمه نگاهی.


منبع:

baharnarenj89.persianblog.ir

کارگروه عفاف و حجاب
۲۲ خرداد ۹۳ ، ۱۷:۰۷ ۰ نظر
 

دریافت
مدت زمان: 58 ثانیه
کارگروه عفاف و حجاب
۱۷ خرداد ۹۳ ، ۱۲:۴۲ ۰ نظر

از او تعریف های زیادی شنیده بودم. همه می گفتند دختر بسیار باهوش و درایتی است و از حجاب و ایمانش تعریف می کردند. شهیده مریم فرهانیان همیشه در تکاپو بود؛ اما از حجابش یک لحظه غافل نمی شد!

raddokht-51

خیلی مرتب و منظم بود. همیشه مقنعه و مانتویش را که می شست، طوری روی طناب می کشید که حتی یک چروک هم روی آن نماند. بعد هم که خشک می شد، زیر متکا و تشک پهن می کرد تا صاف صاف شود. در آن معرکه خاک و خون و آتش که آب و برق هم نداشتیم، این همه تقید به نظم و آراستگی، واقعا حیرت آور بود!

همیشه می گفت: «اگر ما مرتب و آراسته باشیم و رعایت کامل بهداشت را بکنیم، هم در سلامتی و هم در روحیه مجروحان اثر مثبت دارد.»

همیشه لباس هایش را منظم می کرد. در آن اوضاع واقعا تعجب می کردم، می گفتم: «در این شرایط دست بردار! چه حوصله ای داری؟! اما او می گفت: «باید با سر و ریخت شلخته برویم که یک وقت خدای ناکرده بگویند بچه مذهبی ها نامرتب هستند؟!»


منبع:

یادمان شهید زن، شماره 27، بهمن ماه 1386، ص 45 و 46 در قامت یک دوست، گفت و شنود شاهد یاران با فاطمه جوشی
کارگروه عفاف و حجاب
۰۳ خرداد ۹۳ ، ۱۵:۳۷ ۰ نظر