راد دُخت

کانون عفاف و حجاب

راد دُخت

کانون عفاف و حجاب

حجاب برای زنان از ضروریات دین اسلام است. واجب بودن حجاب از نظر قرآن، سیره و سنت پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) و نیز به حکم عقل و اجماع رأی فقها و علمای اسلام امری ثابت است. واژه حجاب7 بار در قرآن کریم آمده است و معنای کلمه در این هفت مورد چیزی است که از هر جهت مانع دیده شدن چیز دیگری شود. در قرآن، حدود 4 آیه به واجب بودن حجاب دلالت دارد اما در مورد حفظ عفت و پاسداری از حریم آن، بیش از 10 آیه در قرآن وجود دارد.
منبع(کتاب پرنیان - نوشته محمد رضاخانی - ناشر موسسه عماد)

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
  • ۱۶ فروردين ۹۲ ، ۲۰:۰۹ ماهی

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۲ ثبت شده است

raddokht-12
بهترین دخترهای عالم، حضرت زهرا (علیهاالسلام)بود. بهترین پسرهای عالم و بهترین دامادها هم، حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام(بود. ببینید اینها چگونه ازدواج کردند؟ هزاران جوانِ زیبا و با اصل و نسب و قدرتمند و محبوب به یک تار موی علی بن ابیطالب)علیه السلام) نمی‌ارزند. هزاران دختر زیبا و بااصل و نسب هم به یک تار موی حضرت زهرا)علیهاالسلام) نمی‌ارزند. آنهایی که هم از لحاظ معنوی و الهی آن مقامات را داشتند، هم بزرگان زمان خودشان بودند. ایشان دختر پیامبر(صلی الله علیه و آله)بود .رئیس جامعه اسلامی. حاکم مطلق. او هم که سردار درجه‌ی یک اسلام بود. ببینید چطوری ازدواج کردند؟ چه جور مِهریه‌ی کم، چه جور جهیزیّه‌ی کم. همه چیز با نام خدا و با یاد او. اینها برای ما الگو هستند. همان زمان هم جاهلانی بودند که مِهریّه‌ی دخترانشان بسیار زیاد بود مثلاً هزار شتر. آیا اینها از دختر پیامبر(صلی الله علیه و آله)بالاتر بودند؟ از آنها تقلید نکنید. از دختر پیامبر(صلی الله علیه و آله)تقلید کنید، از امیرالمؤمنین)علیه السلام)تقلید کنید.


پی نوشت:

صحبت های مقام معظم رهبری17/2/1375

کارگروه عفاف و حجاب
۳۰ مهر ۹۲ ، ۱۶:۳۴ ۰ نظر

من در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمدم. مثلاً یادمه ما هیچ وقت موسیقی‌های زیرزمینی و یا خوانندگان غیرمجاز را نداشتیم و حالا هم نداریم. خب این خیلی در من اثر گذاشت. البته چند تا از بچه های مدرسه نمی‌دانم از کجا فهمیده بودند و من را دست می‌انداختند و می‌گفتند: تو توی خط نیستی. اما به هر حال، همین چیزها زمینه چادر سر کردنم را فراهم کرد. از وقتی نه سالم شد، 

کارگروه عفاف و حجاب
۲۷ مهر ۹۲ ، ۱۹:۴۴ ۰ نظر
کارگروه عفاف و حجاب
۱۸ مهر ۹۲ ، ۲۱:۴۷ ۰ نظر

به مناسبت هفته ی دفاع مقدس، کتابهای " دا " و " نورالدین پسر ایران " با تخفیف 50% به فروش می روند.

علاقمندان برای تهیه ی کتابها می توانند به دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری واقع در دانشگاه پیام نور تهران جنوب یا دفتر بسیج دانشجوئی دانشگاه پیام نور تهران جنوب مراجعه فرمایند.

raddokht-12raddokht-11

کارگروه عفاف و حجاب
۰۶ مهر ۹۲ ، ۱۹:۰۴ ۰ نظر