راد دُخت

کانون عفاف و حجاب

راد دُخت

کانون عفاف و حجاب

حجاب برای زنان از ضروریات دین اسلام است. واجب بودن حجاب از نظر قرآن، سیره و سنت پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) و نیز به حکم عقل و اجماع رأی فقها و علمای اسلام امری ثابت است. واژه حجاب7 بار در قرآن کریم آمده است و معنای کلمه در این هفت مورد چیزی است که از هر جهت مانع دیده شدن چیز دیگری شود. در قرآن، حدود 4 آیه به واجب بودن حجاب دلالت دارد اما در مورد حفظ عفت و پاسداری از حریم آن، بیش از 10 آیه در قرآن وجود دارد.
منبع(کتاب پرنیان - نوشته محمد رضاخانی - ناشر موسسه عماد)

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

اولش که قبول نمی کرد! با اصرار های من، بلاخره راضی شد ازدواج کند.

معیارهایی برای انتخاب همسر داشت.

دلش می خواست همسرش با ایمان باشد.

می گفت: «مادر جان، زنی می خواهم که با خدا باشد. دوست دارم در خیابان طوری باشد که به حجابش افتخار کنم.»


منبع:

کتاب ِ کاش با تو بودم به روایت طاهره مرادنژاد (مادر شهید سید احمد مرادنژاد)

کارگروه عفاف و حجاب
۲۷ فروردين ۹۲ ، ۰۹:۵۰ ۱ نظر

نیمه شب تابوت را برداشتند ... بار غم بر شانه ها بگذاشتند

هفت تن در پشت یک پیکر روان ... در پی‌ آن هفت تن، هفت آسمان

ظاهراً تشییع یک پیکر ولی ... باطناً تشییع زهرا و علی
اولین شماره ی نشریه ی کانون عفاف و حجاب دانشگاه پیام نور مرکز تهران با موضوع شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) (روایت ِ عشق) خدمت شما تقدیم می شود. ما را از نظرات خود بهرمند سازید.

دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های پیام نور استان تهران

کانون عفاف و حجاب برای دریافت فایل PDF نشریه اینجا را کلیک کنید.

کارگروه عفاف و حجاب
۲۴ فروردين ۹۲ ، ۲۰:۲۳ ۰ نظر

حجاب ظاهری ریشه در عفاف درونی دارد. کسی که بخواهد پاک شود، ظاهر و باطنش را باید یکی کند. آنان که بی قید و لاابالی اند، ولی می گویند "دلت پاک باشد " نمی دانند که پاکی ِ دل در پاکی ِ رفتار و متانت و وقار نمایان می شود و از دل ِ پاک جز نگاهِ پاک بر نمی آید. نمی شود کسی دلش پاک باشد و عملش ناپاک. از کوزه همان برون تراود که در اوست.


منبع:

hijab-name.ir

کارگروه عفاف و حجاب
۲۱ فروردين ۹۲ ، ۲۰:۳۷ ۲ نظر

raddokht-04

ماهیمون هی میخواست یه چیزی بهم بگه. تا دهنشو وا می کرد آب می رفت تو دهنش نمی تونست بگه. دست کردم تو آکواریوم درش آوردم . شروع کرد از خوشحالی بالا پایین پریدن. دلم نیومد دوباره بندازمش اون تو. اینقدر بالا پایین پرید خسته شد خوابید. دیدم بهترین موقع تا خوابه دوباره بندازمش تو آب. ولی الان چندساعته بیدار نشده. یعنی فکرکنم بیدار شده دیده انداختمش اون تو قهر کرده خودشو زده به خواب.


پ.ن: این داستان درست شبیه رفتار بعضی از آدم های اطراف ماست. دوستشون داریم و دوستمون دارند ولی ما رو نمی فهمند و فقط تو دنیای خودشون دارند بهترین رفتار رو با ما می کنند.

کارگروه عفاف و حجاب
۱۶ فروردين ۹۲ ، ۲۰:۰۹ ۰ نظر

امروز از سیمای یاس ها و نسترن های بهاری، نکهت غم می خیزد. امروز شقایق های دشت بی قراری، سیاهپوش زهرای آل یاسینند و از سمت آبی دلدادگی، سحاب حزن و توفان حسرت به آسمان احساس سرخ شیعه رسیده و بارش اشک و تراوش زمزم عشق و ریزش آبشار حرمان و رویش غنچه های درد و داغ، منظر بهار غمند و عندلیب عاطفه را به نغمه ی فرقت فرامی خوانند.

یا فاطمه، یا سیدتنا و مولاتنا!

ادرکنا!

امروز صبای سوزدل ها حزین و خرامان به سوی مدینه وزید و عطر یاسمن های اندوه در کوچه های ارادت پیچید. سلام عاشقان بر غریب مدینه. امروز تمام راه های آسمان را به سوی مدینه گشوده اند و راهیان سبز سلوک به تنهایی مزار یار می اندیشند. آنگاه که شمشاد شیدای ولایت را شبانه به معراج مهر بردند، چشمه ی اشتیاق خشکید و ماه امید، هجرت کرد. چه شباهنگام دلتنگی بود و چه سپیده ی سیاهی! تمام خورشیدهای شعف، یکباره با غروب آشنا شدند. سیمای سپید زهره ی منظومه ی ولایت به سرخی گرایید. 

raddokht-03

فاطمه، معیار فضایل بود و اسوه ی سرآمدان عصمت و میزان محسنین. در فناکده ی خاک، افول کرد و در بقاسرای عرش، طلوع و تابندگی نمود. هنوز آوای شیوایش در گوش دل ها باقی است که همگان را به پارسایی و پایداری در ولایت علوی می خواند و خود،عامل نخست آن بود. آیین محمد (ص) از استقامت سرخ زهرا آوازه یافت و امت از مرام زیبایش، مجد. فردای شیعه از دیروز شعله ناک آلاله ی شهید نبی، به روشنایی رسید و سوز سینه ی آسمانی اش، اقتدار و صبر حسین و سطوت و صلابت حسن را به ارمغان آورد.

السلام علیک یا فاطمة الزهرا یا بنت رسول الله!

منبع:

leader.irکارگروه عفاف و حجاب
۱۰ فروردين ۹۲ ، ۰۰:۱۵ ۰ نظر